Sürdürülebilir Turizm Politikası

Sürdürülebilir Turizm Politikası

Kolağası Konak, merkezi konumu ve odalarında misafirlerin ihtiyaç duyabileceği tüm detaylar ile konuklarına kaliteli hizmet ve konfor sunmaktadır. Türkiye’mizin Korumanın Başkenti Safranbolu ‘da olan Konağımız bahçe ve 5 oda ile hizmet vermeye devam etmektedir.

 

Konağımız Karabük Şehir Merkezi’ne 10 kilometre ve Safranbolu eski çarşı adıyla bilinen UNESCO Dünya Mirası Safranbolu evleri ‘nin tam merkezinde yer almaktadır.

 

Konağımız Belediye İşletme Belgesi ile hizmet vermekte olup T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı Turizm İşletme Belgesi almak için çalışmalarımız sürmektedir.

 

Sürdürülebilir turizm işletmemiz tarafından benimsenmekte olup, işletme politikalarımız arasında yer almaktadır. Fiziksel engelli misafirlerimiz için tüm koşullar(asansör hariç) sağlanmakta olup, görsel ve işitsel engelli misafirlerimiz için çalışmalarımız devam etmektedir.

 

SÜRDÜRÜLEBİLİR TURİZM POLİTİKAMIZ

 

Biz, Hotel olarak, Otelimizin çevremiz üzerindeki etkilerini azaltmak amacıyla çıktığımız bu uzun yolda, atık yönetimi, doğal kaynak kullanımı, çalışanlara sağlık, güvenlik ve çocuk koruma konularında bilgilendirme ve eşit hakların tanınması faaliyetleri ile tüm sorumluluğunu alıyoruz ve insan haklarına saygı gösteriyoruz. Bulunduğumuz topluluk ile entegre olma ve toplumsal sorunların çözümünde yer alma konularında yaptığımız çalışmaların, turizmde sürdürülebilirliğin sağlanmasına katkı sağlayacağı inancındayız.

 

Doğal kaynaklarımızın tasarruflu kullanımının ve bu kaynakların etkin bir şekilde yönetilmesinin, turizmin sürdürülebilirliğinin sağlanması açısından çok önemli olduğuna inanmaktayız. Çevre konusunda gerçekleştirdiğimiz uygulamalarla, Batı Karadeniz bölgesinde ve Türkiye’de otelcilik sektöründe örnek bir işletme olmayı hedeflemekteyiz.

 

Amacımız, yürürlükte bulunan tüm çevre kanunları, tüzükleri ve düzenlemelerine uyarak, hizmet verdiğimiz toplumlara, yüksek kalitede hizmet, ekonomik büyüme, çevre koruma, toplumsal katılım ve tabii ki, istihdam vasıtasıyla fayda sağlamaktır. Çevre ile ilgili amaç ve hedeflerimizi belirleyip, sürekli olarak çevresel performansımızı geliştirecek ve faaliyetlerimizin çevre üzerindeki etkileri aza indireceğiz. Çalışanlarımız, misafirlerimiz, tedarikçilerimiz ve genel olarak toplum arasında çevre konusunda bilinç oluşturacağız.

Resim
ARA
X